Concurs de admitere in anul scolar 2018-2019

In perioada 1-15 septembrie (data exacta va fi anuntata in timp util), scoala noastra organizeaza concurs de admitere pentru anul scolar 2018-2019 la sectiile Muzica si Arte Plastice.
In vederea sustinerii acestui concurs este necesara depunerea unui dosar care trebuie sa contina: o copie xerox nelegalizata dupa certificatul de nastere al elevului, o adeverinta de elev eliberata de scoala gimnaziala unde acesta invata si o cerere adresata scolii noastre, care se completeaza inainte de depunerea dosarului. Toate aceste acte vor fi cuprinse intr-un dosar cu sina.
Perioada in care se pot depune dosarele este 20-31 august intre orele 10-14, la sediul scolii noastre.
Mentionam ca pentru elevii claselor I si a II-a care opteaza pentru sectia Arte Plastice, nu se organizeaza concurs de admitere.