Concursul National „Marele Premiu” 2019

 

            Dumitras Dimitri, elev in anul V al clasei de viola a scolii noastre, catedra condusa de doamna profesor Carmen Cristian a obtinut un rezultat de exceptie la  CONCURSUL NATIONAL de INTERPRETARE INSTRUMENTALA „MARELE PREMIU” al Palatului National al Copiilor editia a XXIV- a, 2019 castigand trofeul pentru sectiunea „corzi grave”.


Urmatorii elevi ai scolii noastre au fost premiati la acest concurs:

  Pian: Premiul I – Clasa I: Gheorghiu Ioana Iraida, Kosir Petra-Thea, Li Ziyan,  Martinescu Andrei, Neamtu Stefan

Premiul I – Clasa a II a: Adamescu Maya Buga Sabina

Premiul I – Clasa a III-a: Duca Ania, Iacob Lidia, Iorga Cevik Ayse, Pop Maia

Premiul I – Clasa a VI-a: Turliu Ioan

Premiul II – Clasa I : Mardari Sebastian, Meghesan Alexandru,

                              Moroeanu Sofia, Patrascu Raira

Premiul II – Clasa a II-a: Mardari Anastasia, Nae Rebeca Elena, Pîrlea Tudor,

                                   Tomozii Gabriela, Tomozii Mihaela, Vioara Elena

Premiul II – Clasa a III-a: Bogdan Cristina-Andreea, Bobohalma Gabriel

                                    Huma Adelina, Ionescu Bianca, Mihailescu Teodor,          Oana Ioana, Petre Iulia

Premiul II – Clasa a IV-a: Mema Teodora, Ionescu Andrei Stefan, Iordache Crina

Premiul II – Clasa a V-a: Mirciu Mihaela Isabelle

Premiul II – Clasa a VI-a: Barbu Eugeniu

Premiul III – Clasa a II-a: Eftimiu Karina, Moise Sofia-Elena

Premiul III – Clasa a III-a: Balint Ana-Bella,Banu Bianca, Staicu Robert,

                                      Stan Alexandru

Premiul III – Clasa a IV-a: Coman Anastasia Ioana, Leonties Crina Ilinca,

                                      Lukacs Daniel-Andrei

Premiul III – Clasa a VI-a: Alexa Maria

Mentiune Clasa I: Marcu Antonia 

Clasa a IV-a: Manzdranguna Maria Adelina

Clasa a V-a: Milutinovici Cristina, Pintilie Bianca

Clasa a VI-a; Dima Albert Filip

 

    Vioara

  Clasa I : Premiul I -    Paraschiv Stefan   

                                                                                                                                              

            Premiul II -

Predoi Delia Maria, State Irimia Eduard Konstantin

 

                          

 

 

 

Clasa a II-a: Premiul II -  Rîciu Luca, Premiul III - Pupaza Iustin Claudiu,                        Tcaciuc Miriam Mina

Mentiune: Popa Sofia Elena

 

Clasa a III-a: Premiul III- Androne Andreea Valentina

Clasa a IV-a: Premiul II- Ionita Daria Estera, Lixandru Giulia Florentina

Mentiune: Balint Silviu

Clasa a V-a: Premiul I- Moise Petru

Clasa a VI-a: Premiul III- Cataros Iulia

Clasa a VII-a: Premiul II- Colea Teodor, Mitran Adina Camelia

Corzi grave

Viola

Anul II – Premiul I: Vasiliu Bogdan Dimitri

Anul V – MARELE PREMIU: DUMITRAS DIMITRI

 

Violoncel

Anul I – Premiul II: Arnautu Kirina

Anul II - Premiul II: Dumitrescu Larisa